O Rasie

Pochodzenie

Zdrowie

Żywienie

Psychika

 Szkolenie

Hodowla

Szczenięta

Pielęgnacja

Wystawy

Statystyka

Biblioteka

Ranking

Galeria

Kynologia

Prawo

Pobieralnia

S.O.S

Rozmaitości

Linkownia

 

Wydarzenia roku 2021

 


Champion's Show 28 lutego Leszno Polska

 

Champion's of Champion - to prestiżowa wystawa odbywająca się w Polsce raz do roku, na której można podziwiać tylko zwierzęta posiadające zatwierdzony jeden lub więcej z następujących tytułów: Interchampion, Champion Wystawowy lub Młodzieżowy Champion Wystawowy (ale ten ostatni upoważnia do wzięcia udziału w tej wystawie tylko w przeciągu roku od jego zatwierdzenia).

 

To prawdziwa parada gwiazd, na której przyznawane są lokaty od 1 do 4 bez opisów, a dla zwycięskiego psa oraz suki przyznawany jest tytuł Zwycięzcy Wystawy Championów. Następnie zwycięski pies i suka  konkurują o tytuł BOB. Zwycięzca Rasy (BOB) ma możliwość reprezentowania rasy na wyborach Best In Show, gdzie zwycięzca wybierany jest systemem pucharowym ze wszystkich zwycięzców ras wyłonionych podczas trwania tej wystawy.

 

W roku 2021 wystawa ma odbyć się dnia 28 lutego. Więcej informacji na stronie organizatora wystawy: http://zkwp.leszno.pl/.

 


 

Wystawa Crufts 14-18 lipca Birmingham Wielka Brytania

 

 

Wystawa Crufts jest jedną z największych imprez kynologicznych na Świecie, na którą zjeżdżają się przedstawiciele wielu ras, z najodleglejszych zakątków globu ziemskiego. Ta bardzo elitarna wystawa nie jest dostępna dla wszystkich chętnych, a psy/suki, by móc w niej wziąć udział, muszą się na nią zakwalifikować. Jedną z możliwości dostępnych dla psów/suk spoza Wielkiej Brytanii jest posiadanie tytułu międzynarodowego championa (C.I.B.) lub zdobycie kwalifikacji (CQ) z wyznaczonych wystaw organizowanych na całym Świecie w roku poprzedzającym wystawę.

 

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 w roku 2020 sezon wystawowy praktycznie w Polsce jak i innych europejskich krajach nie istniał. W Polsce do wystawy Cruft's 2020 nominowała wystawa międzynarodowa Kraków (20 i 21 czerwca) oraz wystawa międzynarodowa Poznań (8 listopad). Niestety żadna z tych wystaw nie odbyła się.

 

Nominację na Crufts 2021 z zagranicznych wystaw w roku 2020 zdobyli:

 

Bleck Rossi AVRELIY - wystawa międzynarodowa "Dzukija" Druskininkai Litwa 7 sierpnia;

CHARLIE CHARODEY Celataira - wystawa międzynarodowa "Dzukija" Druskininkai Litwa 7 sierpnia;

Nezhny Zver KRONOS - wystawa międzynarodowa Nitra Słowacja 20 września;

BLACK DIAMOND Magnateria - wystawa międzynarodowa Nitra Słowacja 20 września;

ENYA Niger Venustas - wystawa międzynarodowa Nitra Słowacja 20 września.

 

W 2021 roku wystawa Crufts planowana jest na lato i ma się odbyć w dniach 14-18 lipca. Nasza rasa ma być oceniana czwartego dnia wystawy tj. w niedzielę (18.07).

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: www.crufts.co.uk.

 


 

Wystawa Światowa od 30 września do 3 października Brno Czechy

 

 

Na to wydarzenie kynologiczne czekają wszyscy miłośnicy rasowych czworonogów. Wystawa Światowa to najważniejsza impreza kynologiczna roku przyciągająca wystawców z całego globu ziemskiego. Walka toczy się o prestiżowe tytuły: Zwycięzcy Świata, Młodzieżowego Zwycięzcy Świata oraz Zwycięzcy Świata Weteranów dla zwycięskich psów i suk z odpowiednich kategorii wiekowych.

 

Niestety pandemia COVID-19 sprawiła, że planowana na rok 2020 wystawa nie odbyła się. W roku 2021 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadnie Czechom. Wystawa odbędzie się w centrum wystawienniczym w Brnie pomiędzy 30 września, a 3 października. Wystawa połączona będzie z imprezami towarzyszącymi tj. na dzień 29 września planowana jest wystawa międzynarodowa, natomiast w pozostałe dni kluby różnych ras będą organizować wystawy specjalistyczne rangi CAC.

 

Na Wystawie Światowej nasza rasa ma być oceniania 2 października (sobota). Organizatorzy przewidują dużą liczbę zgłoszeń, dlatego też ocenia będzie podzielona (oddzielnie psy i suki). Psy plus BOB ma sędziować p. Yana Gavrilova z Rosji natomiast suki ma sędziować p. Sonia Heldova ze Słowacji.

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: https://www.wds2021.cz/en.

 


 

Wystawa Klubowa Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a 2 października Legionowo Polska

Wystawa Klubowa to bardzo ważne wydarzenie kynologiczne dla każdej rasy stanowiące przegląd hodowlanych postępów w rasie. Na wystawie przyznawane są prestiżowe tytuły Zwycięzca Klubu Polski i Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski dla zwycięskich psów/suk z odpowiednich kategorii wiekowych, a także organizowane są konkurencje hodowlane typu: Najlepszy Reproduktor, Najlepsza Suka Hodowlana czy Najlepsza Hodowla. Jak co roku gospodarzem wystawy będzie Klub Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a, a wystawa odbędzie się 2-go października 2021 roku w Nowym Dworze Mazowieckim (Oddział w Legionowie). Rasę sędziował pan Piotr Król.

Więcej na stronie organizatora wystawy: http://www.zkwp-legionowo.pl/.

 

Wystawa międzynarodowa "Zwycięstwo Polski 14 listopada Polska

 

 

Tradycyjnie Oddział w Poznaniu zorganizuje jedną z najważniejszych wystaw w roku, a mianowicie wystawę międzynarodową z prawem przyznania tytułu "Zwycięzca Polski" - dla zwycięskiego psa i suki z klas dorosłych oraz tytułu "Młodzieżowego Zwycięzcy Polski" dla zwycięskiego psa i suki z klasy młodzieży. Wystawa odbędzie się dnia 11 listopada i podobnie jak w ubiegłych latach połączona będzie z wystawą rangi CACIB, która odbędzie się dzień wcześniej tj. 13 listopada 2021 roku.

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: http://www.poznan.zkwp.pl/oddzialy.php?n=wys&oddzial=poznan.

 


 

Wystawa Europejska 29-31 grudnia Budapeszt Węgry

 

 

Wystawa Europejska to po Wystawie Światowej kolejna ważna impreza kynologiczna przyciągająca rzesze wystawców. Na wystawie przyznawane są tytuły Zwycięzcy Europy, Młodzieżowego Zwycięzcy Europy, Zwycięzcy Europy Weteranów oraz (opcjonalnie) Zwycięzcy Europy Szczeniąt dla zwycięskich psów i suk w swoich kategoriach wiekowych.

 

W roku 2021 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadnie Węgrom. Wystawa odbędzie się w centrum wystawienniczym w Budapeszcie. Ze względu na pandemię COVID-19 termin wystawy został przełożony z maja na grudzień. Wystawa ma odbyć się w dniach 29-31 grudnia. Przewidziane są imprezy towarzyszące. Dnia 28 grudnia odbędzie się wystawa międzynarodowa Grand Prix Winner. Wkrótce organizatorzy podadzą więcej informacji.

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: http://eds2021.hu/index.php.

 


 

 

Copyright by Świat Czarnego Teriera. All Rights Reserved.

Kopiowanie ze strony zdjęć, grafiki, treści i innej zawartości Portalu Świata Czarnego Teriera, bez zgody właściciela jest zabronione.

Projekt i wykonanie Narodziny Gwiazdy

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768