O Rasie

Pochodzenie

Zdrowie

Żywienie

Psychika

 Szkolenie

Hodowla

Szczenięta

Pielęgnacja

Wystawy

Statystyka

Biblioteka

Ranking

Galeria

Kynologia

Prawo

Pobieralnia

S.O.S

Rozmaitości

Linkownia

 

Wydarzenia roku 2020

 


 

Wystawa Crufts 5-8 marca Birmingham Wielka Brytania

 

 

Wystawa Crufts jest jedną z największych imprez kynologicznych na Świecie, na którą zjeżdżają się przedstawiciele wielu ras, z najodleglejszych zakątków globu ziemskiego. Ta bardzo elitarna wystawa nie jest dostępna dla wszystkich chętnych, a psy/suki, by móc w niej wziąć udział, muszą się na nią zakwalifikować. Jedną z możliwości dostępnych dla psów/suk spoza Wielkiej Brytanii jest posiadanie tytułu międzynarodowego championa (C.I.B.) lub zdobycie kwalifikacji (CQ) z wyznaczonych wystaw organizowanych na całym Świecie w roku poprzedzającym wystawę. W roku 2019 w Polsce do wystawy Cruft's 2020 nominowała wystawa międzynarodowa, która odbyła się dnia 30 marca w Warszawie, 29 września we Wrocławiu i 14 grudnia w Lublinie.

 

W 2019 roku nominację (CQ) do tej wystawy otrzymały m.in. następujące CTR-y urodzone w Polsce lub importowane do Polski:

FLAMENCO DE FUEGO Ederlezi - wystawa międzynarodowa Brno Czechy 2 lutego;

MONOMAH Noch na Kupalu - wystawa międzynarodowa Brno Czechy 2 lutego;

Argus Electra POLISH VODKA - wystawa międzynarodowa Brno Czechy 2 lutego i Bratysława Słowacja 27 sierpnia;

CHARLIE CHARODEY Celataira - wystawa międzynarodowa Warszawa 30 marca;

HETMAN Black Legion - wystawa międzynarodowa Warszawa 30 marca;

FENDI FENDI Ederlezi - wystawa międzynarodowa Warszawa 30 marca;

Akai Mistery AGENOR - wystawa międzynarodowa "Dzukija" Druskininkai Litwa 2 sierpnia;

Hannoveria ARIADNA - wystawa międzynarodowa "Dzukija" Druskininkai Litwa 2 sierpnia;

CIEKAWY ŚWIATA u Stóp Szklanych Gór - wystawa międzynarodowa Targu Mures Rumunia 14 sierpnia, Bratysława Słowacja 27 sierpnia i Wrocław 29 września;

CZARNA PERŁA u Stóp Szklanych Gór - wystawa międzynarodowa Targu Mures Rumunia 14 sierpnia, Bratysława Słowacja 27 sierpnia i Wrocław 29 września;

GOLDEN TROPHY Wspomnienie o Tigrze - wystawa międzynarodowa Bratysława Słowacja 27 sierpnia;

CHARODEY SIBIRJAK Ederlezi - wystawa międzynarodowa Wrocław 29 września;

Argus Electra LEGENDA - wystawa międzynarodowa Wrocław 29 września;

DANTE Niger Venustas  wystawa międzynarodowa Komarom Węgry 5 października;

DAKOTA Niger Venustas  wystawa międzynarodowa Komarom Węgry 5 października;

Nezhny Zver KRONOS - wystawa międzynarodowa Lublin 14 grudnia;

FRODO Black Legion - wystawa międzynarodowa Lublin 14 grudnia;

ALE AFERA Astemar - wystawa międzynarodowa Lublin 14 grudnia;

GAMMA Black Legion - wystawa międzynarodowa Lublin 14 grudnia.

 

W 2020 roku wystawa Crufts odbędzie się w dniach 5-8 marca. Nasza rasa będzie oceniana trzeciego dnia wystawy tj. w sobotę (07.03) Przewidziany sędzia na rasę to pan Nigel Luxmoore-Ball.

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: www.crufts.co.uk.

 


 

Wystawa Światowa 23-26 kwietnia Madryt Hiszpania

 

 

Na to wydarzenie kynologiczne czekają wszyscy miłośnicy rasowych czworonogów. Wystawa Światowa to najważniejsza impreza kynologiczna roku przyciągająca wystawców z całego globu ziemskiego. Walka toczy się o prestiżowe tytuły: Zwycięzcy Świata, Młodzieżowego Zwycięzcy Świata oraz Zwycięzcy Świata Weteranów dla zwycięskich psów i suk z odpowiednich kategorii wiekowych.

 

W roku 2019 zaszczyt zorganizowania tej wystawy po raz pierwszy przypadł Chińczykom, natomiast w roku 2020 wystawę tej rangi zorganizuje w Madrycie Hiszpania. Nasza rasa będzie sędziowana ostatniego dnia wystawy tj. w niedzielę (26-go kwietnia). Proponowany sędzia na rasę to pan Petru Muntean z Rumunii. Decyzją organizatora wystawy, każdy pies/suka wygrywający wniosek CAC (klasy dorosłe), wniosek CCJ (klasa młodzieży) i wniosek CCV (klasa weteranów), który/a posiada odpowiednio tytuł championa dorosłego, championa młodzieży, championa weteranów uzyska automatycznie odpowiednio tytuł: Champion Hiszpanii, Młodzieżowy Champion Hiszpanii i Champion Hiszpanii Weteranów.

 

Wystawa światowa będzie połączona z dwoma imprezami towarzyszącymi. Dnia 23 kwietnia odbędzie się wystawa międzynarodowa, na której będzie można zdobyć tytuł RSCE Winner, RSCE Junior Winner i RSCE Veteran Winner. Dnia 25-go kwietnia z kolei odbędzie się wystawa specjalistyczna rangi CAC. Psy/suki, które na tych trzech wystawach zdobędą 2 wnioski CAC, uzyskają tytuł Champion Hiszpanii, 2 wnioski CCJ uzyskają tytuł Młodzieżowy Champion Hiszpanii, 2 wnioski CCV uzyskają tytuł Champion Hiszpanii Weteranów.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora wystawy: https://www.wdsmadrid2020.com/index.php/en/.

 


 

VDH Europasieger & Frühjahrssieger 12-14 czerwca Dortmund Niemcy

 

 

VDH-Europasiegier to jedna z najważniejszych imprez kynologicznych odbywająca się na terenie Niemiec, która zazwyczaj gromadzi pokaźną stawkę zwierząt z różnych zakątków Świata. Na wystawie przyznawany jest ceniony tytuł: VDH-Europasieger - dla zwycięskiego dorosłego psa i suki; VDH-Europajugendsieger - dla zwycięskiego młodzieżowego psa i suki oraz VDH-Europa-Veteranensieger dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów. Ponadto wniosek VDH zdobyty na tej wystawie traktowany jest jako 2xVDH, zaś wniosek res. VDH nabiera mocy wniosku VDH. Wystawa tradycyjnie odbywa się w Dortmundzie.

 

Od roku 2014 VDH wprowadziło podział na 4 główne wystawy odbywające się, jako 2xCACIB, na których można zdobyć różne tytuły. W roku 2020 wystawa Europasieger (European Winner) będzie połączona z wystawą międzynarodową Frühjahrssieger (Spring Winner), na której do zdobycia były następujące tytuły: Frühjahrssieger - dla zwycięskiego dorosłego psa i suki; Frühjahrs-Jugendsieger - dla zwycięskiego młodzieżowego psa i suki oraz Frühjahrs-Veteranensieger - dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów.

 

Nasza rasa na wystawie VDH-Europasiegier sędziowana będzie 13-go czerwca (sobota), natomiast na wystawie Frühjahrssieger 14-go czerwca (sobota). Zgodnie z nowymi przepisami zdobycie tytułu VDH Europasieger z wnioskiem na championa Niemiec VDH z innej wystawy międzynarodowej uprawnia do prezentowania psa/suki w klasie championów na wystawach organizowanych na terenie Niemiec.

 

Więcej informacji na stronie organizatora wystawy: https://www.messe-hund-und-katz.de/dortmund/home/.

 


Wystawa Klubowa Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a 3-go października Legionowo Polska

 

Wystawa Klubowa to bardzo ważne wydarzenie kynologiczne dla każdej rasy stanowiące przegląd hodowlanych postępów w rasie. Na wystawie przyznawane są prestiżowe tytuły Zwycięzca Klubu Polski i Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski dla zwycięskich psów/suk z odpowiednich kategorii wiekowych, a także organizowane są konkurencje hodowlane typu: Najlepszy Reproduktor, Najlepsza Suka Hodowlana czy Najlepsza Hodowla. W 2020 roku Wystawa Klubowa CTR-a zostanie ponownie zorganizowana  przez Klub Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a, w dniu 3-go października, w Nowym Dworze Mazowieckim (Oddział w Legionowie). Rasę sędziował pan Zeljka Fon Zidar ze Słowenii.

 

Więcej informacji na stronie organizatora wystawy: www.zkwp-legionowo.pl.

 


 

Wystawa Europejska od 8-11 października Celje Słowenia

 

 

Wystawa Europejska to kolejna po Wystawie Światowej ważna impreza kynologiczna przyciągająca rzesze wystawców. Na wystawie przyznawane są tytuły Zwycięzcy Europy, Młodzieżowego Zwycięzcy Europy, Zwycięzcy Europy Weteranów oraz Zwycięzcy Europy Szczeniąt dla zwycięskich psów i suk w swoich kategoriach wiekowych. W roku 2019 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadł Związkowi Kynologicznemu z Austrii, a w 2020 wystawa odbędzie się w Słowenii w mieście Celje. 

 

Nasza rasa oceniana będzie ostatniego dnia wystawy tj. 11-go października (niedziela). Do oceny naszej rasy zaproszono dwóch sędziów. Pan Refet Hadzic z Bośni i Hercegowiny będzie oceniał klasy młodszych szczeniąt, szczeniąt, młodzieży i weteranów. Pani Ramune Kazlauskaite z Litwy będzie oceniała pozostałe klasy plus dokona wyboru Zwycięzcy Rasy.

 

Więcej informacji wkrótce na oficjalnej stronie wystawy: http://www.eurodogshow2020.eu/.

 


Wystawa "Zwycięstwo Polski" 8 listopada Poznań Polska

 

Tradycyjnie wystawę o tytuł "Zwycięzca Polski" organizuje Oddział w Poznaniu. Niestety, w roku 2019 plany wystawiennicze pokrzyżował przypadek wścieklizny wykryty u nietoperza na terenie Poznania. Została wyznaczona strefa ochronna, która m.in. skutkowała zakazem organizowania imprez masowych w tej strefie, w tym wystaw psów. Z tego powodu planowane wystawy psów w Poznaniu zostały odwołane. Naturalną rzeczą byłoby wyznaczenie innej wystawy, na której ten tytuł mógłby być przyznany. Niestety, w 2019 roku wydarzyło się coś, co nie miało jeszcze miejsca w ZKwP. Ze względu na trwający konflikt i paradoksalną sytuację istnienia dwóch Zarządów, które uzurpują sobie prawo do zarządzania tą szacowną organizacją, w roku 2019 odbyły się dwie wystawy, na których przyznano tytuł "Zwycięzca Polski". Pierwsza odbyła się we Wrocławiu dnia 29 września, a druga odbyła się w Kielcach dnia 23 listopada. Na obydwu wystawach zostały przyznane tytuły "Zwycięzca Polski" oraz "Młodzieżowy Zwycięzca Polski" - (z podaniem miasta) dla zwycięskiego psa i suki z odpowiedniej grupy wiekowej. W roku 2020 wystawa o tytuł "Zwycięzca Polski" ponownie zaplanowana została w Poznaniu i ma się odbyć dnia 8-go listopada. Dnia 7-go listopada odbędzie się impreza towarzysząca w postaci wystawy międzynarodowej.

 

Więcej informacji wkrótce na stronie organizatora wystaw: http://www.poznan.zkwp.pl/.

 


 

 

Copyright by Świat Czarnego Teriera. All Rights Reserved.

Kopiowanie ze strony zdjęć, grafiki, treści i innej zawartości Portalu Świata Czarnego Teriera, bez zgody właściciela jest zabronione.

Projekt i wykonanie Narodziny Gwiazdy

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768