O Rasie

Pochodzenie

Zdrowie

Żywienie

Psychika

 Szkolenie

Hodowla

Szczenięta

Pielęgnacja

Wystawy

Statystyka

Biblioteka

Ranking

Galeria

Kynologia

Prawo

Pobieralnia

S.O.S

Rozmaitości

Linkownia

 

Archiwum wydarzeń roku 2018

 


JUŻ ZA NAMI

 

Champion's Show 25 Lutego Leszno Polska

 

Champion's of Champion - to prestiżowa wystawa odbywająca się w Polsce raz do roku, na której można podziwiać tylko zwierzęta posiadające zatwierdzony jeden lub więcej z następujących tytułów: Interchampion, Champion Wystawowy lub Młodzieżowy Champion Wystawowy (ale ten ostatni upoważnia do wzięcia udziału w tej wystawie tylko w przeciągu roku od jego zatwierdzenia).

 

To prawdziwa parada gwiazd, na której przyznawane są lokaty od 1 do 4 bez opisów, a dla zwycięskiego psa oraz suki przyznawany jest tytuł Zwycięzcy Wystawy Championów. Następnie zwycięski pies i suka  konkurują o tytuł BOB. Zwycięzca Rasy (BOB) ma możliwość reprezentowania rasy na wyborach Best In Show, gdzie zwycięzca wybierany jest systemem pucharowym ze wszystkich zwycięzców ras wyłonionych podczas trwania tej wystawy.

 

W roku 2018 wystawa odbyła się 25 lutego i jak zwykle została zorganizowana przez Oddział ZKwP w Lesznie. Zgłoszone psy sędziowane były na 4 przygotowanych ringach przez 7 sędziów z uprawnieniami do sędziowania wszystkich ras, którzy tuż przed rozpoczęciem sędziowania dokonali losowania ringu, w którym ostatecznie oceniali przysposobioną do nich stawkę ras.

 

W naszej rasie oceny dokonał dobrze wszystkim znany sędzia Piotr Król. Trzeba przyznać, że w porównaniu z ubiegłymi latami, w tym roku nie mogliśmy narzekać na ilość zgłoszeń w naszej rasie, tj. łącznie pokazano 5 sztuk, w tym: 3 samce i 2 suki. Sędzia miał zatem w czym wybierać. Sędziowanie przebiegło sprawnie. Finalnie zwycięzcą Wystawy Championów 2018 i Rasy został DOBROMIR Baciary z Kniaziowskiej Dynastii. Gratulujemy! Wyniki z wystawy TUTAJ, a prezentacja zwycięzców TUTAJ.

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: http://zkwp.leszno.pl/wystawy/.

 

 DOBROMIR Baciary z Kniaziowskiej Dynastii BOB

 


 

Cruft's 08-11 Marca Birmingham Wielka Brytania

 

Wystawa Crufts jest jedną z największych imprez kynologicznych na Świecie, na którą zjeżdżają się przedstawiciele wielu ras, z najodleglejszych zakątków globu ziemskiego. Ta bardzo elitarna wystawa nie jest dostępna dla wszystkich chętnych, a psy/suki, by móc w niej wziąć udział, muszą się na nią zakwalifikować. Jedną z możliwości dostępnych dla psów/suk spoza Wielkiej Brytanii jest posiadanie tytułu międzynarodowego championa lub zdobycie kwalifikacji (CQ) z wyznaczonych wystaw organizowanych na całym Świecie w roku poprzedzającym wystawę. W roku 2017 w Polsce do wystawy Cruft's 2018 nominowała wystawa międzynarodowa, która odbyła się dnia 9 lipca w Warszawie oraz wystawa międzynarodowa z dnia 21 października, która odbyła w Poznaniu.

 

W 2017 roku nominację (CQ) do tej wystawy otrzymały m.in. następujące CTR-y urodzone w Polsce lub importowane do Polski:

FRODO Black Legion - wystawa międzynarodowa Bratysława Słowacja 2 kwietnia;

ETNA Black Legion - wystawa międzynarodowa Bratysława Słowacja 2 kwietnia;

BOSMAN Black Legion - wystawa międzynarodowa Poznań 21 października i Bratysława Słowacja 2 kwietnia;

MANFREDA z Sząbrukowego Lasu - wystawa międzynarodowa Budapeszt Węgry 1 maja;

RUSŁAN z Norblińskiej Doliny - wystawa międzynarodowa Moletai Litwa 27 maja;

RING STAR Ter'Avalon - wystawa międzynarodowa Warszawa 9 lipca;

SOKRATES Magnateria - wystawa międzynarodowa Warszawa 9 lipca;

OSSIEN ODYSSA Celataira - wystawa międzynarodowa Warszawa 9 lipca;

ZIREAEL Infiniventus - wystawa międzynarodowa Druskininkai Litwa 4 sierpnia;

LIKOS Baciary z Kniaziowskiej Dynastii - wystawa międzynarodowa Mlada Boleslav Czechy 13 sierpnia;

Argus Electra POLISH VODKA - wystawa międzynarodowa Mlada Boleslav Czechy 13 sierpnia;

CALIFORNIA DREAM Ederlezi - wystawa międzynarodowa Mlada Boleslav Czechy 13 sierpnia;

JUTURNA Baciary z Kniaziowskiej Dynastii - wystawa międzynarodowa Tulln Austria 30 września;
Argus Electra LAMBORGHINI - wystawa międzynarodowa Ateny Grecja 15 października;

WYLMA z Domu Razan - wystawa międzynarodowa Poznań 21 października;

TRINITY Magnateria - wystawa międzynarodowa Poznań 21 października;

DREAM COME TRUE Wspomnienie o Tigrze - wystawa międzynarodowa Amsterdam Holandia 9 grudnia.

 

Nasza rasa oceniana była pierwszego dnia wystawy tj. 8-go marca 2018 roku. Rasę sędziował p. R.C. Kinsey z Wielkiej Brytanii. W tym roku zgłoszono porównywalną liczbę CTR-ów jak w poprzednim roku. Niestety w tym roku praktycznie zabrakło CTR-ów z Polski, bowiem żaden pies/suka ze zdobytą w roku poprzednim nominacją nie został zgłoszony. Polskie akcenty na tej wystawie to zgłoszony jeden import z Polski do Wielkiej Brytanii oraz dwie suki urodzone w zagranicznych hodowlach po sukach importowanych z Polski. Większość zgłoszonych CTR-ów reprezentowała Wielką Brytanię. Stawkę uzupełniały pojedyncze sztuki z Rosji, Niemiec i Irlandii.

 

W tym roku Zwycięstwo Rasy wywalczył młody pies urodzony w rosyjskiej hodowli i pozostający w rękach rosyjskich - Medvezhya Staya NASLEDNIK PRESTOLA. Ku zaskoczeniu wszystkich tytuł Najlepszej Suki został przyznany przeciętnej - jak na standardy europejskie - suce z Wielkiej Brytanii - Dromnagus BLACK ICE, która mimo spektakularnych sukcesów odnoszonych na Wyspach, nie dorównuje klasie zgłoszonym i prezentowanym sukom z Rosji, co też zostało w środowisku rasy szeroko skomentowane.

 

Na wyborach BOG przedstawiciel naszej rasy nie przebił się w silniej konkurencji zwycięzców ras wchodzących w skład grupy Working, a grupę wygrała reprezentantka rasy Nowofundland z Wielkiej Brytanii - Newgradens LLORI NANYA wł. p. D. Ball. Zwycięzcą całej wystawy (BIS) został wyhodowany na Wyspach przedstawiciel rasy Whippet - Champion Collooney TARTAN TEASE własność pp. D.G. Short.

 

Pełne wyniki z wystawy Tutaj, a prezentacja zwycięzców Tutaj.

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: www.crufts.co.uk.

 

Medvezhya Staya NASLEDNIK PRESTOLA BOB

 


Wystawa Klubowa Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a 5 Maja Legionowo Polska

 

 

Wystawa Klubowa to bardzo ważne wydarzenie kynologiczne dla każdej rasy stanowiące przegląd hodowlanych postępów w rasie. Na wystawie przyznawane są prestiżowe tytuły Zwycięzca Klubu Polski i Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski dla zwycięskich psów/suk z odpowiednich kategorii wiekowych, a także organizowane są konkurencje hodowlane typu: Najlepszy Reproduktor, Najlepsza Suka Hodowlana czy Najlepsza Hodowla. W 2018 roku Wystawa Klubowa CTR-a została zorganizowana ponownie przez Klub Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a w dniu 5-go maja 2018 roku w Nowym Dworze Mazowieckim (Oddział w Legionowie). Rasę sędziowała Nina Kharatishvili z Rosji.

 

Niestety, trudno napisać, iż tegoroczna wystawa stanowiła jakikolwiek przegląd CTR-ów wyhodowanych w Polsce, ponieważ tak jak w latach poprzednich, tak i w tym zabrakło na tej prestiżowej wystawie przedstawicieli wielu hodowli. To już kolejny rok, gdy wiodące hodowle nie są zainteresowane prezentacją swoich podopiecznych na wystawie klubowej.

 

Na wystawie zaprezentowano zaledwie 18 CTR-ów, w tym z dominującą przewagą przedstawicieli miejscowej hodowli (9 sztuk z hodowli Black Legion), co w zasadzie stanowiło przegląd CTR-ów wyhodowanych w tej hodowli, a nie w rasie... Jeśli taka tendencja się utrzyma, to wystawa klubowa i zdobyte na niej tytuły nie będą miały żadnej wartości...

 

Zwycięzcy tegorocznej wystawy:

 

Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu Polski 2018 pies - HETMAN Black Legion;

Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu Polski 2018 suka - HERA Black Legion;

Z porównania tytuł Najlepszego Juniora w Rasie otrzymała: HERA Black Legion.

Zwycięstwo Klubu Polski 2018 pies - BOSMAN Black Legion;

Zwycięstwo Klubu Polski 2018 suka - AMBRA Black Legion.

Z porównania Zwycięstwo Rasy otrzymała HERA Black Legion.

 

Pełne wyniki z wystawy Tutaj, a prezentacja zwycięzców Tutaj i Tutaj.

 

Więcej informacji już wkrótce na stronie organizatora wystawy: www.zkwp-legionowo.pl.

 


 

VDH Europasieger & Frühjahrssieger 11-13 Maja Dortmund Niemcy

 

 

VDH-Europasiegier to jedna z najważniejszych imprez kynologicznych odbywająca się na terenie Niemiec, która zazwyczaj gromadzi pokaźną stawkę zwierząt z różnych zakątków Świata. Na wystawie przyznawany jest ceniony tytuł: VDH-Europasieger - dla zwycięskiego dorosłego psa i suki; VDH-Europajugendsieger - dla zwycięskiego młodzieżowego psa i suki oraz VDH-Europa-Veteranensieger dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów. Ponadto wniosek VDH zdobyty na tej wystawie traktowany jest jako 2xVDH, zaś wniosek res. VDH nabiera mocy wniosku VDH. Wystawa Tradycyjnie odbyła się  w Dortmundzie.

 

Od roku 2014 VDH wprowadziło podział na 4 główne wystawy odbywające się, jako 2xCACIB, na których można zdobyć różne tytuły. W roku 2018 wystawa Europasieger (European Winner) będzie połączona z wystawą międzynarodową Frühjahrssieger (Spring Winner), na której do zdobycia były następujące tytuły:  Frühjahrssieger - dla zwycięskiego dorosłego psa i suki; Frühjahrs-Jugendsieger - dla zwycięskiego młodzieżowego psa i suki oraz Frühjahrs-Veteranensieger - dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów. Nasza rasa na tej wystawie sędziowana była 13 maja (niedziela). Zgodnie z nowymi przepisami zdobycie tytułu VDH Europasieger z wnioskiem na championa Niemiec VDH z innej wystawy międzynarodowej uprawnia do prezentowania psa/suki w klasie championów na wystawach organizowanych na terenie Niemiec.

Więcej informacji już wkrótce na stronie organizatora wystawy.

 

Na wystawie Europasieger pokazano w ringu 36 CTR-ów: głównie z Niemiec oraz pojedyncze sztuki z Rosji.

Najważniejsze tytuły przypadły w udziale:

Jugendeuropasieger - WELISAR BOGATYR vom Natasha - pies wyhodowany w Niemczech i pozostający w rękach niemieckich;

Jugendeuropasiegerin - MATRONA ZEMEL RUSSKICH iz Chernoi Ratii - suka wyhodowana w Rosji i pozostająca w rękach niemieckich;

Europasieger - Medvezhya Staya LANTSELOT RYCAR SVETA - pies wyhodowany w Rosji i pozostający w rękach rosyjskich;

Europasiegerin - BRAVO BIS s Zolotogo Grada - suka wyhodowana w Rosji i pozostająca w rękach rosyjskich;

Z porównania tytuł Zwycięzca Rasy otrzymał Medvezhya Staya LANTSELOT RYCAR SVETA. Pełne wyniki z tej wystawy TUTAJ.

 


 

Wystawa Światowa 09-12 Sierpnia Amsterdam Holandia

 

Na to wydarzenie kynologiczne czekają wszyscy miłośnicy rasowych czworonogów. Wystawa Światowa to najważniejsza impreza kynologiczna roku przyciągająca wystawców z całego globu ziemskiego. Walka toczy się o prestiżowe tytuły: Zwycięzcy Świata, Młodzieżowego Zwycięzcy Świata oraz Zwycięzcy Świata Weteranów dla zwycięskich psów i suk z odpowiednich kategorii wiekowych.

 

W roku 2017 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadł Niemcom, a w roku 2018 gospodarzami wystawy byli Holendrzy. Wystawa odbyła się w dniach 9-12 sierpnia 2018 roku w Amsterdamie i połączona była z imprezami towarzyszącymi. Nasza rasa na wystawie światowej sędziowana była ostatniego dnia wystawy tj. 12 sierpnia 2018 roku (niedziela) przez p. Torstena Himmricha z Niemiec. W dniu 9-go sierpnia 2018 odbyła się wystawa międzynarodowa z prawem przyznania tytułu Benelux Winner, natomiast dnia 11-go sierpnia odbyła się wystawa specjalistyczna rangi CAC dla grupy II FCI.

 

W tym roku barwy polskie reprezentowane były przez 13 psów i suk pozostających w rękach polskich (11 sztuk urodzonych w polskich hodowlach i 2 importy do Polski). Ponadto na wystawę zgłoszono jednego exporta z Polski do Norwegii Niestety, na tej wystawie nie odnieśliśmy spektakularnych sukcesów. Honor polskiej reprezentacji dzielnie obronił AGAT z Galicyjskiej Ziemi, który pokazany w klasie młodszych szczeniąt (1 zgłoszenie) wygrał ją i otrzymał ocenę wybitnie obiecującą oraz tytuł Najlepszego Młodszego Szczenięcia w Rasie. Ponadto na lokatowych pozycjach znaleźli się: MONOMAH Noch Na Kupalu - import z Ukrainy do Polski (3 lokata klasa otwarta) NEGRAL Czarno-Miodowy Świat (2 lokata klasa weteranów) i RUSŁAN z Norblińskiej Doliny (4 lokata klasa weteranów). Serdecznie Gratulujemy!

 

Zwycięzcami Młodzieżowymi Świata zostali:

- pies: Blystavytsya Black GUDZONSKIY JASTREB (Ukraina);

- suka: ROMASHKA Yablunevyi Tsvit (Ukraina).

 

Zwycięzcami Świata zostali:

- pies: ALEKSANDER NEVSKY Ederlezi (Włochy);

- suka: FEMINISTKA s Zolotogo Grada (Rosja).

 

Zwycięzcami Świata Weteranów zostali:

- pies: LAUREAT Yablunevyi Tsvit (Ukraina);

- suka: BEST IN SHOW iz Chagasovo (Słowacja).

 

Najlepszym Juniorem w Rasie została: ROMASHKA Yablunevyi Tsvit.

Najlepszym Weteranem w Rasie został: LAUREAT Yablunevyi Tsvit.

Z porównania zwycięzcą rasy została: FEMINISTKA s Zolotogo Grada.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora wystawy: www.wds2018.com.

 

FEMINISTKA s Zolotogo Grada BOB


 

Wystawa Europejska 11-14 Października Nadarzyn-Warszawa Polska

 

Wystawa Europejska to kolejna po Wystawie Światowej ważna impreza kynologiczna przyciągająca rzesze wystawców. Na wystawie przyznawane są tytuły Zwycięzcy Europy, Młodzieżowego Zwycięzcy Europy, Zwycięzcy Europy Weteranów oraz Zwycięzcy Europy Szczeniąt dla zwycięskich psów i suk w swoich kategoriach wiekowych. W roku 2017 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadł Związkowi Kynologicznemu z Ukrainy, a w 2018 roku po 12 latach przerwy wystawa po raz drugi odbyła się w Polsce!!!.

 

Dla Związku Kynologicznego w Polsce - stowarzyszenia kynologicznego, które właśnie obchodzi osiemdziesięciolecie swojego istnienia, możliwość zorganizowana tej rangi wystawy była ogromnym zaszczytem i ukoronowaniem wielu dekad promowania hodowli psa w czystości rasy. Wystawa odbyła się w Warszawie-Nadarzynie w dniach 11 - 14 października 2018 roku na terenach największych warszawskich targów Warsaw Ptak Expo. W 2000 roku poznańskie targi wystawiennicze gościły ponad 9 000 psów z całej Europy, a w tym roku zgłoszono ponad 15 000 psów z Europy i innych zakątków Świata. Na wystawę przyjechali hodowcy i wystawcy psów z wielu krajów, na potrzeby których obok hal wystawowych zbudowano specjalne pole camperowe. Dla niezmotoryzowanych gości został natomiast uruchomiony bezpłatny dojazd. Przez wszystkie dni imprez specjalne autobusy kursowały z centrum Warszawy na tereny wystawiennicze i z powrotem. Wystawa Europejska była połączona z Jubileuszową Wystawą 80-lecia”, którą Związek Kynologiczny w Polsce uczcił swoje okrągłe urodziny. Na wystawie nie zabrakło też różnorodnych atrakcji zarówno dla wystawców jak i zwiedzających wystawę. Większość z nich odbywała się na ringu honorowym. Nie zapomniano również o tych, którzy chcieli przy okazji wystawy zrobić zakupy. W części targowej imprezy znalazły się stoiska z różnorodnymi produktami dla psów. Nie zabrakło też stoisk z prezentacją specjalistycznych usług dla psów - hoteli, placówek pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i leczniczych.

 

Nasza rasa oceniana była trzeciego dnia wystawy tj. 13 października (sobota) przez sędziego z Rosji p. Revaza Khomasuridze. Ze względu na dogodne położenie Polski liczba zgłoszonych CTR-ów była duża - 131 sztuk, a stawka mogła zadowolić oko nawet najbardziej wybrednego konesera rasy.

 

W tym roku barwy polskie reprezentowane były przez 49 psów i suk pozostających w rękach polskich (41 sztuk urodzonych w polskich hodowlach i 8 importów do Polski). Ponadto na wystawę zgłoszono 2 exporty z Polski do innych krajów - suka z Czech i pies z Niemiec. Na wystawie posypały się oceny bardzo dobre, które w dość sporej części przypadły w udziale polskiej reprezentacji, na szczęście uzyskane tytuły i lokaty przez przedstawicieli polskiej reprezentacji skutecznie to zrównoważyły:

 

- ZWARIOWANY ZEN Magnateria - wybitnie obiecujący, 1 lokata, Przyszłość Europy w klasie szczeniąt (3 w konkurencji);
- ZŁOTKO Magnateria - wybitnie obiecujący, 2 lokata w klasie szczeniąt (3 w konkurencji);
- Hannoveria TOP CALIBER - wybitnie obiecujący, 3 lokata w klasie szczeniąt (3 w konkurencji);

- Akai Mystery AGENOR - ocena doskonała, 3 lokata w klasie pośredniej (8 w konkurencji);

- SPEEDY GONZALES Wspomnienie o Tigrze - ocena doskonała, 3 lokata w klasie championów (20 w konkurencji);

- NEGRAL Czarno-Miodowy Świat - ocena doskonała, 1 lokata, Zwycięzca Europy Weteranów, Najlepszy Weteran (4 w konkurencji);
 

- ADEL z Galicyjskiej Ziemi - wybitnie obiecująca, 1 lokata, Przyszłość Europy, Najlepsze Szczenię w Rasie (2 w konkurencji);;

- CHARUYUSHCHAYA NOCH s Ozera Razliv - ocena doskonała, 1 lokata, Młodzieżowy Zwycięzca Europy, NJwR (12 w konkurencji);

- HERA Black Legion (FCI) - ocena doskonała, 2 lokata w klasie pośredniej (14 w konkurencji);

- Argus Electra (FCI) POLISH VODKA - ocena doskonała, 3 lokata w klasie otwartej (13 w konkurencji);

- ETNA Black Legion (FCI) - ocena doskonała, 4 lokata w klasie championów (17 w konkurencji).

 

Ponadto tytuł Najlepszej Grupy Hodowlanej CTR-a w Rasie uzyskała polska hodowla "Black Legion" w konkurencji 5 zgłoszonych grup hodowlanych, która reprezentując naszą rasę na ringu honorowym wywalczyła dodatkowo jeszcze lokatę IV w wyborach Najlepszej Grupy Hodowlanej Dnia III Wystawy.
 

Zwycięzcami Młodzieżowymi Europy 2018 zostali:

- pies - MARSHAL POBEDY s Zolotogo Grada (hodowla Rosja, własność Rosja);

- suka - CHARUYUSHCHAYA NOCH s Ozera Razliv (import z Rosji do Polski).

Z porównania Najlepszym Juniorem w Rasie została CHARUYUSHCHAYA NOCH s Ozera Razliv.

Zwycięzcami Europy 2018 zostali:

- pies - ZHARDEN - Atas, Ukraina (hodowla i własność Ukraina);

- suka - ROMASHKA Yablunevyi Tsvit (hodowla i własność Ukraina).

Z porównania zwycięzcą rasy został ZHARDEN - Atas, Ukraina.

Rezultaty z wystawy TUTAJ, a prezentacja sylwetek zwycięzców TUTAJ.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie wystawy: www.eurodogshow2018.pl/.

 

ZHARDEN - Atas, Ukraina BOB

 


Wystawa "Zwycięstwo Polski" 18 Listopada Poznań Polska

 

Tradycyjnie Oddział w Poznaniu zorganizował jedną z najważniejszych wystaw w roku, a mianowicie wystawę międzynarodową z prawem przyznania tytułu "Zwycięzca Polski" -  dla zwycięskiego psa i suki z klas dorosłych oraz tytułu "Młodzieżowego Zwycięzcy Polski" dla zwycięskiego psa i suki z klasy młodzieży. Wystawa odbyła się dnia 18 października i podobnie jak w 2017 roku była połączona z wystawą rangi CACIB, która odbyła się dzień wcześniej tj. 17 października 2018 roku.

 

Naszą rasę sędziowała pani Małgorzata Supronowicz. Do oceny doprowadzono zaledwie 27 CTR-ów, co w porównaniu z poprzednimi latami daje niski wynik. Zabrakło przedstawicieli wielu hodowli, a pozostałe były reprezentowane zaledwie przez pojedyncze sztuki. Od kilku już lat poznańska wystawa nie przyciąga wystawców naszej rasy, dla których najwidoczniej tytuł przyznawany w Poznaniu nie jest już tak cenny i wartościowy, jak to miało miejsce jeszcze 10 lat temu...

 

Tegoroczne zwycięstwa przypadły w udziale następującym psom/sukom:

Młodzieżowi Zwycięzcy Polski:

pies: FLAMENCO DE FUEGO Ederlezi (import z Włoch do Polski),

suka: JAWA Black Legion (suka wyhodowana w Polsce);
Zwycięzcy Polski:
pies: HETMAN Black Legion (pies wyhodowany w Polsce),

suka: SUN SHINE Wspomnienie o Tigrze (suka wyhodowana w Polsce).
Zwycięstwo Rasy:
HETMAN Black Legion.

Gratulujemy!

Wyniki z wystawy znajdują się TUTAJ, a prezentacja sylwetek zwycięzców TUTAJ i TUTAJ.

 


 

"Eurodogshow" 17-18 Listopada Kortrijk Belgia

 

 

Od 1973 roku w belgijskiej miejscowości Kortrijk organizowana jest wystawa międzynarodowa pod nazwą "Eurodogshow", która co roku przyciąga sporą grupę wystawców i zwiedzających. Jak podają organizatorzy, jest to największa pod względem zgłoszeń wystawa odbywająca się w Belgii. W roku 2018 wystawa odbyła się w dniach 17 i 18 listopada na terenach Kortrijk Xpo. Nasza rasa - czarny terier rosyjski - była sędziowana dnia 18 listopada (niedziela). Zgłoszono tylko 3 sztuki. Zwycięstwo rasy wywalczył ORLANDO vom Dubrava z Niemiec. Serdecznie Gratulujemy!

Więcej informacji na temat wystawy na stronie jej organizatora: http://www.eurodogshow.be/.


 

 

Copyright by Świat Czarnego Teriera. All Rights Reserved.

Kopiowanie ze strony zdjęć, grafiki, treści i innej zawartości Portalu Świata Czarnego Teriera, bez zgody właściciela jest zabronione.

Projekt i wykonanie Narodziny Gwiazdy

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768