O Rasie

Pochodzenie

Zdrowie

Żywienie

Psychika

 Szkolenie

Hodowla

Szczenięta

Pielęgnacja

Wystawy

Statystyka

Biblioteka

Ranking

Galeria

Kynologia

Prawo

Pobieralnia

S.O.S

Rozmaitości

Linkownia

 

Czarny terier rosyjski ... to brzmi dumnie

 

Nabywając psa o tak wszechstronnym przeznaczeniu, jakim bez wątpienia jest Czarny terier rosyjski, powinieneś wiedzieć, że będzie ciążył na Tobie obowiązek jego właściwego wychowania i wyszkolenia. Rozmiar oraz siła przedstawicieli tej rasy, wymaga od właścicieli zachowania odpowiedniej dyscypliny i konsekwentnego postępowania. Czarny terier rosyjski, który nie podporządkuje się swojemu właścicielowi, stanowi poważne zagrożenie dla otaczających go osób.

 

 

Temperamentny i ciekawski, dziesięciomiesięczny podrostek, nie będzie miał najmniejszego problemu, by jednym ruchem powalić na ziemię dorosłą osobę. Dlatego też od szczenięcia każdy Czarny terier rosyjski powinien być odpowiednio socjalizowany i szkolony. Dobrze wychowany CTR powinien spokojnie i neutralnie reagować na miastowe, wiejskie, bądź atmosferyczne hałasy, przechodniów, koty, ptaki i inne żywe stworzenia. Czarne teriery rosyjskie to bardzo kontaktowe i emocjonalne psy, dla których właściciel jest jak „światło w oknie”. Dopóki wszystko jest w porządku, dopóty ukochany właściciel jest blisko.

 

 

Stworzenie Czarnego teriera rosyjskiego jest bezprecedensowym i wyrazistym osiągnięciem radzieckiej kynologii. Takie rodzime rasy psów, jak chociażby Owczarek środkowoazjatycki i Owczarek kaukaski, zostały w dużej mierze ukształtowane przez naturę z lekkim wkładem mądrości ludowej. Jeszcze inne, na przykład Charta rosyjskiego i Owczarka południoworosyjskiego można uznać za dzieła przedrewolucyjnych hodowców. I tylko Czarny terier rosyjski jest wynikiem celowej powojennej hodowli specjalistów z wojskowej hodowli „Czerwona Gwiazda”. Uzyskano psa łączącego bezpośredniość i odwagę Owczarka kaukaskiego, przebiegłość i pomysłowość Sznaucera olbrzyma, siłę i ciętość Rottweilera, dostojeństwo i powściągliwość Nowofundlanda oraz humor i żywotność Airedale teriera.

 

 

Czarny terier rosyjski jest psem uniwersalnym, i to nie tylko w teorii. Doskonale odnajdzie się w rodzinie z energicznymi dziećmi, jak również w domu spokojnej osoby. Z radością i dużym entuzjazmem zachęcony przez Ciebie będzie się chętnie z Tobą bawił lub spokojnie leżał u Twych stóp, gdy jesteś zajęty lub zmęczony.

 

Jeśli potrzebujesz wrażliwego i lojalnego przyjaciela, przy którym będziesz mógł się poczuć bezpiecznie, strażnika i opiekuna, który zapewni Ci komfort bezpieczeństwa, bądź wiernego towarzysza wędrówek - to, to jest właśnie Twój pies. Czuła i delikatna bestia - Czarny terier rosyjski - duma rosyjskiej kynologii.

 

 

CZARNY TERIER ROSYJSKI

To umysł, to siła, to piękno, to niezwyciężona moc

Bezgranicznie śmiały

Właścicielowi dozgonnie oddany

Niezawodna tarcza obronna

Delikatny dotyk welwetu

Dla niego Ty:

Właściciel i Towarzysz

 

CZARNY TERIER ROSYJSKI

Dla miłośników po prostu Czernysz

Łaskawy kompan

Gwiazda wystawowych ringów

Niestrudzony pies pracujący

Wyjątkowa psia osobowość

On za wszystkich

Wszyscy za niego

 

CZARNY TERIER ROSYJSKI

Duma ras rosyjskich

Perła w koronie

Czarne złoto

Lśniący diament

Sens Twojego życia
I jeśli tylko pragniesz, by w Twej duszy zamieszkała radość
Koniecznie nabądź CZARNEGO TERIERA ROSYJSKIEGO!!!

 

Redakcja Portalu "Świat Czarnego Teriera"

 

 

Copyright by Świat Czarnego Teriera. All Rights Reserved.

Kopiowanie ze strony zdjęć, grafiki, treści i innej zawartości Portalu Świata Czarnego Teriera, bez zgody właściciela jest zabronione.

Projekt i wykonanie Narodziny Gwiazdy

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768