O Rasie

Pochodzenie

Zdrowie

Żywienie

Psychika

 Szkolenie

Hodowla

Szczenięta

Pielęgnacja

Wystawy

Statystyka

Biblioteka

Ranking

Galeria

Kynologia

Prawo

Pobieralnia

S.O.S

Rozmaitości

Linkownia

 

Czarny terier rosyjski ... to brzmi dumnie

 

Nabywając psa o tak wszechstronnym przeznaczeniu, jakim bez wątpienia jest czarny terier rosyjski, powinieneś wiedzieć, że będzie ciążył na Tobie obowiązek jego właściwego wychowania i wyszkolenia. Rozmiar oraz siła przedstawicieli tej rasy, wymaga od właścicieli zachowania odpowiedniej dyscypliny i konsekwentnego postępowania. Czarny terier rosyjski, który nie podporządkuje się swojemu właścicielowi, stanowi poważne zagrożenie dla otaczających go osób.

 

 

Temperamentny i ciekawski, dziesięciomiesięczny podrostek, nie będzie miał najmniejszego problemu, by jednym ruchem powalić na ziemię dorosłą osobę. Dlatego też od szczenięcia każdy Czarny terier rosyjski powinien być odpowiednio socjalizowany i szkolony. Dobrze wychowany CTR powinien spokojnie i neutralnie reagować na miastowe, wiejskie, bądź atmosferyczne hałasy, przechodniów, koty, ptaki i inne żywe stworzenia. Czarne teriery rosyjskie to bardzo kontaktowe i emocjonalne psy, dla których właściciel jest jak „światło w oknie”. Dopóki wszystko jest w porządku, dopóty ukochany właściciel jest blisko.

 

 

Stworzenie czarnego teriera rosyjskiego jest bezprecedensowym i wyrazistym osiągnięciem radzieckiej kynologii. Takie rodzime rasy psów, jak chociażby owczarek środkowoazjatycki i owczarek kaukaski, zostały w dużej mierze ukształtowane przez naturę z lekkim wkładem mądrości ludowej. Jeszcze inne, na przykład charta rosyjskiego i owczarka południoworosyjskiego można uznać za dzieła przedrewolucyjnych hodowców. I tylko czarny terier rosyjski jest wynikiem celowej, powojennej hodowli specjalistów z wojskowej hodowli „Czerwona Gwiazda”. Uzyskano psa łączącego bezpośredniość i odwagę owczarka kaukaskiego, przebiegłość i pomysłowość sznaucera olbrzyma, siłę i ciętość rottweilera, dostojeństwo i powściągliwość nowofundlanda oraz humor i żywotność airedale teriera.

 

 

Czarny terier rosyjski jest psem uniwersalnym, i to nie tylko w teorii. Doskonale odnajdzie się w rodzinie z energicznymi dziećmi, jak również w domu spokojnej osoby. Z radością i dużym entuzjazmem zachęcony przez Ciebie będzie się chętnie z Tobą bawił lub spokojnie leżał u Twych stóp, gdy jesteś zbyt zajęty lub zmęczony.

 

Jeśli potrzebujesz wrażliwego i lojalnego przyjaciela, przy którym będziesz mógł się poczuć bezpiecznie, strażnika i opiekuna, który zapewni Ci komfort bezpieczeństwa, bądź wiernego towarzysza wędrówek - to, to jest właśnie Twój pies. Czuła i delikatna bestia - czarny terier rosyjski - duma rosyjskiej kynologii.

 

 

RUSEK Mój!

Hodowla sprawdzona, miot już odchowany,

Wtedy przyszedł czas na odejście od Mamy.

Temperament silny, duch nieokiełznany,

Mały RUSEK ruszył w świat sobie nieznany.

 

I taka mała kulka kudłata,

Trafiła tutaj, gdzie teraz jej chata.

I kocha ją Madka i kocha ją Tata,

Każdy chce mieć takiego kamrata.

 

Wypełnia każdą wolną minutkę,

Nie ruszysz się nawet o ciutkę.

Uwielbia zabawki, ceni przygodę,

Podróży dzielnie znosi niewygodę.

 

Domu strzeże dzielnie, niechętnie aportuje,

Turla się w śniegu, w łóżku wyleguje.

Gania po polach, dziury plądruje,

Z wielką rozkoszą do błocka się ładuje.

 

Na pysku wodę po domu roznosi,

Do domu piach tonami przynosi.

Moczyć się lubi, grooming z fochem znosi,

A Madka i tak cierpliwie to znosi.

 

Czarny pysk, czarny nos,

Oka błysk, ciemny brąz.

Wielka łapa, dobry słuch,

Czarne dupsko, no i brzuch.

 

Tak wygląda RUSEK Mój,

Jego, Jej, a także Twój!!!

RUSEK Mój! autor: Katarzyna Jenerał-Różyńska

 

Opracowała Redakcja Portalu "Świat Czarnego Teriera"

 

 

Copyright by Świat Czarnego Teriera. All Rights Reserved.

Kopiowanie ze strony zdjęć, grafiki, treści i innej zawartości Portalu Świata Czarnego Teriera, bez zgody właściciela jest zabronione.

Projekt i wykonanie Narodziny Gwiazdy

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768